CityPass

SAN FRANCISCO STRONA GŁÓWNA                                       

CityPass możemy zamówić bezpośrednio na stronie internetowej. Po wniesieniu opłaty – kartą kredytową – otrzymamy maila potwierdzającego zawarcie transakcji. Maila drukujemy i zabieramy ze sobą. Będzie na nim unikalny kod kreskowy. Z naszym mailem udajemy się do San Francisco gdzie możemy wymienić go na książeczkę biletową w każdej informacji turystycznej. W ramach biletu otrzymujemy:

  • Otrzymujemy tygodniowy bilet na nielimitowane przejazdy wszelkimi dostępnymi środkami komunikacji miejskiej w tym słynnymi historycznymi tramwajami. Biorąc pod uwagę, że normalna cena biletu za wyżej wymieniony tramwaj to 6$ od osoby to bilet zwraca się po 12 przejazdach. Nie jest to bynajmniej fanaberia bądź tylko i wyłącznie możliwość przejechania się zabytkowym tramwajem. Te linie spinają centrum miasta i umożliwiają bardzo szybkie przemieszczanie się w obrębie centrum. A to dopiero początek tego co oferuje nam CityPass. Na stronie Agencji Transportu Miejskiego możemy dokładnie zapoznać się z pełną listą dostępnych w San Francisco środków transportu. Tak wygląda mapka ścisłego centrum. Poniżej mapka przedstawiająca trasy słynnych tramwajów zaczerpnięta bezpośrednio zestrony przewoźnika
  • W cenie CityPass’a mamy również rejs promem BLUE & GOLD FLEET. Promy odpływają w sezonie co godzinę z przystani Pier 39. Dokładnie w tym samym miejscu znajduje się kolejna atrakcja wliczona w cenię biletu – AQUARIUM OF THE BAY
  • AQUARIUM OF THE BAY nie jest może największym oceanarium w Kaliforni ale z pewnością warte jest tego by go odwiedzić. Niesamowitą atrakcją dla dzieci i dorosłych będzie możliwość dotykania wszelkiego rodzaju stworzeń morski.  Oceanarium posiada ponad 20.000 okazów flory morskiej występującej w Zatoce Kalifornijskiej. Wewnątrz podziwiać również możemy ponad 10m szklany tunel przez który możemy podziwiać pływające nad nami morskie stworzenia. Normalnie wstęp do Oceanarium to koszt 10$ dla osoby dorosłej i 6$ dla dziecka.
  • Bilet pozwala nam również na odwiedzenie California Academy of Sciencesktóra jest jedną z wielu atrakcji The Golden Gate Park. 10 lat pracy i ponad 500mln dolarów przeznaczono na nowe budynki dla Akademii Nauk. Wewnątrz spotkamy ponad 40.000 zwierząt z różnych stref klimatycznych. Ekspozycja obejmuje odtworzony ekosystem lasu deszczowego, rafy koralowej zobaczymy również prezentację w planetarium oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Na zwiedzanie należy przeznaczyć minimum pół dnia. 
  • Dla doznań artystyczno-duchowych możemy odwiedzić słynne Muzeum Sztuki Nowoczesnej, znajdujące się w ścisłym centrum miasta.
  • W ramach CityPass możemy również odwiedzić Explorarium, które polecam z całego serca.
    Miejmy jednak na uwadze, że przy wizycie z dziećmi na to miejsce możemy spokojnie przeznaczyć cały dzień! Na miejscu mamy zapewnioną świetną zabawę i kontakt z doświadczeniami z zakresu fizyki i chemii przedstawionymi w sposób prosty a zarazem atrakcyjny. Na uwagę zasługuje przepiękna architektra całego kompleksu, kóra w niczym nie będzie przypominała centrum wielkiego amerykańskiego miasta. Wewnątrz znajduje się również restauracja, co pozwoli nam na chwilę odpoczynku i regeneracji w amerykańskim stylu :). Jeżeli nie zdecydujemy się na Explorarium możemy odwiedzić de Young Museumoferujące równie bogate atrakcje.

Próbując ogarnąć wszystkie wymienione atrakcje proponował bym podzielić zwiedzanie na 2 lub trzy etapy w zależności od czasu, którym dysponujemy. Pierwszym obszarem zwiedzania może być downtown wraz z przystanią i tereny przyległe, drugą będzie The Golden Gate Park, a trzecim miejscem będzie Explorarium z wizytą po drugiej stronie mostu Golden Gate. Oczywiście zwiedzanie można rozszerzyć o mnóstwo dodatkowych atrakcji znajdujących się zarówno w samym mieście jak też w jego najbliższej okolicy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s